Интернет-аптека

+38(0482) 37-66-41

+38(094) 927-63-69

Товаров : 0 шт

На сумму : 0 грн

Справочник лекарств: Эпадол

Наименование Цена, грн.
Эпадол (теком) капс.0.5 г №10 0.00
Эпадол (теком) капс.0.5 №60 (10х6) 0.00
Эпадол Нео капс. №30 62.00
Эпадол Нео капс. №60 110.00

Эпадол инструкция по применению для медичного застосування  препарату Епадол®

(EPADOL)

 

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 капсула містить епадолу (ефірів омега-3 поліненасичених жирних кислот не менше  43 %) - 500 мг;

допоміжні речовини: склад желатинової оболонки капсули: желатин, гліцерин, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), барвник кармоїзин  (Е 122).

 

Лікарська форма. Капсули м’які.

Капсули м’які желатинові циліндричної форми з напівсферичними кінцями зі швом, червоного кольору, заповнені олійною рідиною світло-жовтого кольору.

 

Назва і місцезнаходження виробника. ПАТ “Київський вітамінний завод”. 

Україна, 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

 

Фармакотерапевтична група. Препарати, які знижують рівень холестерину та тригліцеридів у сироватці крові. Код АТС С10А Х06.

Епадол® є сумішшю з високим (не менше 43 %) вмістом ефірів омега-3 поліненасичених жирних кислот, а також пальмітоолеїнової, пальмітинової, ліноленової, лінолевої, олеїнової, стеаринової та інших жирних кислот.

До основних омега-3 поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) належать ейкозапентаєнова і декозагексаєнова кислоти. Омега-3 ПНЖК мають гіполіпідемічні властивості: знижують переважно рівень тригліцеридів, також зменшується вміст холестерину ліпопротеїдів дуже низької і низької щільності за рахунок прискорення їх катаболізму. Препарат відновлює фізіологічне співвідношення омега-3 і омега-6 ПНЖК у фосфоліпідній оболонці мембран клітин, внаслідок чого зменшується вміст арахідонової кислоти та її активних метаболітів – індуктора агрегації тромбоцитів тромбоксану А2  і лейкотрієнів 4-ї серії, які мають прозапальні, вазо- та бронхоконстрикторні властивості. Метаболітами омега-3 ПНЖК є неактивні тромбоксан А3 та лейкотрієни 5-ї серії, а також простагландин І3 - потужний інгібітор агрегації формених елементів крові, вазо- та бронходилататор. Гіпокоагуляційна дія Епадол® обумовлена також впливом на плазмовий ланцюг системи гемостазу - препарат знижує рівень фібриногену в крові, активність інгібітора тканинного активатора плазміногену. Епадол® підвищує пластичність еритроцитарних мембран, покращує їх фізичні можливості, сприяє поліпшенню реологічних властивостей крові.

 

Показання для застосування. Епадол® застосовують з метою профілактики атеросклерозу коронарних та інших судин, профілактики тромбоутворення при атерогенних дисліпопротеїнеміях (у вигляді монотерапії або у поєднанні з іншими гіполіпідемічними засобами), в комплексному лікуванні ішемічної хвороби серця у формі стенокардії, постінфарктного кардіосклерозу, захворювань судин нижніх кінцівок, діабетичній ангіопатії, при захворюваннях легень, ускладнених хронічним легеневим серцем.

 

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, дитячий вік.

 

Належні заходи безпеки при застосуванні. Перед початком лікування порадьтеся з лікарем!

Якщо Ви застосовуєте одночасно будь-які інші лікарські засоби, повідомте про це  лікарю.

При появі небажаних ефектів слід припинити прийом Епадол® і порадитися з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Якщо Ви випадково прийняли велику дозу ліків, обов’язково зверніться до лікаря.

 

Особливі застереження. Препарат слід з обережністю призначати при захворюваннях, що супроводжуються підвищеним ризиком розвитку кровотеч.

Ймовірність розвитку побічних ефектів зменшується при прийомі препарату під час їди.

Застосування у період вагітності або годування груддю Досвіду застосування препарату у періоди вагітності та годування груддю не достатньо, тому засіб не призначають у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами немає, але слід враховувати імовірність такого побічного ефекту, як запаморочення.

Діти. Досвіду застосування препарату дітям не достатньо, тому Епадол® пацієнтам цієї вікової категорії не призначають.

 

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують дорослим внутрішньо. Приймають не розжовуючи, під час їди. З лікувальною і профілактичною метою призначають по 2 капсули (1 г) 1 - 2 рази на добу. Курс – від 4 тижнів до 6 місяців.

За необхідності добова доза може бути збільшена до 2 капсул 4 рази на добу (4 г на добу), курс лікування – 4 тижні. Повторні курси призначають з інтервалом 2 місяці.

Максимальна добова доза становить 8 капсул (4 г) на добу.

 

Передозування. Про випадки передозування не повідомлялося. При тривалому застосуванні високих доз може збільшуватися ризик розвитку побічних ефектів: алергічні реакції, нудота, діарея. Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.

 

Побічні ефекти. З боку травного тракту: відрижка, нудота, печія, діарея, біль у животі, гастрит, гастроентерит, порушення функції печінки, шлунково-кишкові кровотечі.

З боку нервової системи: запаморочення, головний біль.

Інші: алергічні реакції при наявності гіперчутливості, гіперкальціємія, артеріальна гіпотензія, прояви основного захворювання.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні Епадол® з антикоагулянтами можливе посилення протизгортальної дії.

 

Термін придатності. 2 роки.

 

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі від 8 оС до 15 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По 10 капсул у блістері.

По 10 капсул у блістері; по 6 блістерів у пачці.

 

Категорія відпуску. Без  рецепта.