Интернет-аптека

+38(0482) 37-66-41

+38(094) 927-63-69

Товаров : 0 шт

На сумму : 0 грн

Справочник лекарств: Эскувен

Наименование Цена, грн.
Эскувен гель 1% 30г №1 22.00
Эскувен гель 1% 50г №1 30.00

Эскувен Escuven, Ескувен    

Загальна характеристика:

міжнародна назва: аescin;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або злегка опалесцюючий, прозорий гомогенний гель;

склад: 1 г гелю містить β-есцину – 10 мг;

допоміжні речовини: карбомер (карбопол 980 NF, карбопол 980 або 934Р), пропіленгліколь, триетаноламін, метилпарагідроксибензоат (ніпагін), 96% спирт етиловий, вода очищена.

 

Форма випуску. Гель.

Фармакотерапевтична група. Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Есцин. Код АТС С05С Х03**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. β-есцин за фізико-хімічними властивостями є аморфною, водорозчинною сумішшю ізомерів тритерпенових сапонінів, що отримують з насіння кінського каштану, Aesculus hippocastanum L. Ангіопротекторний, капіляростабілізуючий, протинабряковий, протизапальний засіб. Механізм дії β-есцину обумовлений стабілізацією лізосомальних мембран, гальмуванням вивільнення аутолітичних клітинних ферментів, що розщеплюють протеоглікани та підсилюють біосинтез медіаторів болю та запалення. Препарат зменшує проникнивість та ламкість капілярів, запобігаючи транскапілярній фільтрації низькомолекулярних білків, електролітів та води в міжклітинний простір; прискорює розсмоктування гематом і зменшує лімфостаз, покращує венозно-лімфатичну циркуляцію та підвищує тонус венозної стінки, чим попереджує венозний застій і тромбоз у варикозних вузлах (особливо нижніх кінцівок), зменшує периферичні набряки, відчуття важкості, стоми, напруження і болю в проблемній ділянці.

Фармакокінетика. При нашкірному застосуванні β-есцин швидко проникає в м’які тканини (шкіру, підшкірну клітковину, м’язи тощо) при обмеженій резорбції в кров (концентрація есцину в дермі у 50–600 разів, у м’язах – у 10–50 разів вища, ніж у крові). У тканинній рідині і плазмі крові β-есцин зв’язується з білками (близько 84%) і холестерином. Підлягає вираженому ефекту “першого проходження” крізь печінку. Препарат виводиться з організму з сечею і жовчю у вигляді метаболітів.

Показання для застосування. Хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок та її ускладнення, варикозне розширення вен, післятромбофлебітичний синдром, функціональні порушення кровообігу, набряки, судоми литкових м’язів, біль і відчуття важкості у ногах, (наприклад, при вагітності або тривалому стоянні), геморой, післяопераційні і післятравматичні набряки м’яких тканин, гематоми, у т. ч. у спортивній медицині.

Спосіб застосування та дози. Гель наносять тонким шаром на уражені ділянки тіла 2–4 рази на добу. Для підвищення ефективності терапії рекомендується одночасно застосовувати еластичні панчохи і оклюзійні пов’язки на місця застосування гелю.

Тривалість курсу визначається індивідуально залежно від ефективності терапії.

Побічна дія. У поодиноких випадках можливі місцеві алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Симптоми передозування на даний час не описані.

 

Особливості застосування. Слід запобігати потраплянню препарату на відкриті рани, слизові оболонки, в очі. Ескувен гель можна застосовувати у період вагітності та лактації.

Досвід застосування у дітей відсутній.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосовуванні Ескувену з нашкірними нестероїдними протизапальними лікарськими засобами (диклофенак, кетопрофен, пироксикам тощо) підсилюється протизапальний і протинабряковий ефект.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище + 25оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки.